Pamiętamy o rocznicy urodzin Patronki Szkoły – Ireny Sendlerowej

Opublikowano: 2019-02-26 00:25, Numer artykułu: 10869

15 lutego 2019 roku nie zapomnieliśmy o 109. rocznicy urodzin Ireny Sendlerowej. Tego dnia uczniowie klas 4–8 na lekcjach języka polskiego obejrzeli ciekawą prezentację na temat tej niezwykłej osoby, a potem w czasie przerw chętnie poszukiwali „tulipanów z pytaniami”, które dotyczyły życia i działalności Patronki.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też akcja „Sendlerki z wartością”. Każda klasa przygotowała do sprzedaży 10 pysznych babeczek. Cel był naprawdę szczytny! Dochód bowiem przeznaczyliśmy na upominki dla dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Bydgoszczy. Akcji przyświecały słowa Naszej Patronki: „Szerzcie dobro. Bądźcie wrażliwi na los słabszych od was”, które wciąż są aktualne.

Na holu II piętra każdy  mógł też włączyć się w tworzenie wspólnego plakatu „Pani Ireno, pamiętamy, podziwiamy i dziękujemy za...”. Uczniowie spontanicznie zapisywali na nim  swoje odczucia i przemyślenia, które dotyczyły tego, co robiła i jaką osobą była Irena Sendlerowa. Klasy napisały też piękne życzenia urodzinowe dla Patronki

Jesteśmy przekonani, że ten dzień i zorganizowane akcje podobałby się Pani Irenie! Najważniejsze jednak jest to, że chcemy i umiemy bezinteresownie pomagać innym! Każdy z nas może bowiem być jak Irena Sendlerowa!