Pasowanie na ucznia

10 października 2019 w czwartkowe popołudnie odbyła się Uroczystość Pasowania na Ucznia. Na ten dzień czekał każdy uczeń klasy pierwszej. Pani dyrektor Iwona Zwirkowska skierowała kilka ważnych i ciepłych słów do dzieci z klasy 1a i 1b. Podczas uroczystości dzieci występowały przed dyrekcją szkoły, przedstawicielem Rady Rodziców, nauczycielami, rodzicami oraz kolegami i koleżankami z klas starszych. Mówiły wiersze, śpiewały piosenki, grały na instrumentach. Ich umiejętności sprawdzał Profesor. W tę rolę wcielił się uczeń klasy 7b Kacper Michałek. W obecności zgromadzonych gości pierwszaki ślubowały być dobrymi, wrażliwymi, odpowiedzialnymi i sumiennymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 58 im. Ireny Sendlerowej w Bydgoszczy. Następnie Pani Dyrektor pasowała każdego ucznia wielkim ołówkiem oraz wręczyła legitymacje. Na pożegnanie przedstawiciele klas starszych przekazali swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas pierwszych życzenia oraz upominki - zakładki do książek. Całą uroczystość poprowadził Szymon Klarkowski, również uczeń klasy 7b.