Regionalny Konkurs Matematyczny "W pogoni za Bąblem"

14 czerwca odbyła się finałowa uroczystość Regionalnego Konkursu Matematycznego "W pogoni za Bąblem" dla uczniów klas III szkół podstawowych organizowanego przez naszą szkołę. Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 160 uczniów ze szkół w Bydgoszczy i okolic. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 30 uczestników. Rozwiązanie testu, który odbył się 18 maja, pozwoliło wyłonić zwycięzców. Finaliści wraz z Rodzicami i Nauczycielami zostali zaproszeni na uroczystość finałową do naszej szkoły, podczas której wspólnie rozwiązywali zagadki logiczne i łamigłówki geometryczne oraz wykonywali zadania praktyczne. Wykazali się kreatywnością i świetną wyobraźnią przestrzenną. Naszą szkołę reprezentowali Kajetan Bielicki (kl. IIIb) i Ivan Holovchenko (kl. IIIa). Na zakończenie spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu, a zwycięzcy nagrodzeni. Mistrzami Matematyki okazali się: Krzysztof Piotrowski (SP32) - I miejsce, Anastasia Fedotova (SP 37) - II miejsce, Michał Synakiewicz (SP w Brzozie) - III miejsce, Grzegorz Wujkiewicz (SP30) - IV miejsce, Zuzanna Michalska (SP38) - V miejsce, Sebastian Janowiak (SP w Brzozie) i Mikołaj Kardasz (SP32) - VI miejsce. Pozostali finaliści zostali wyróżnieni Dyplomami Uznania oraz otrzymali upominki. Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!