Rekrutacja uczniów do klasy 4 sportowej o profilu kajakowym

Rekrutacja do klasy sportowej rozpoczyna się dnia 11 marca 2024 roku. Kandydat do klasy sportowej zobowiązany jest wziąć udział w Międzynarodowym Teście Sprawności Fizycznej przeprowadzanym przez trenerów na terenie szkoły. O terminie testów sprawnościowych rodzic zostaje poinformowany po złożeniu w sekretariacie kompletu dokumentów rekrutacyjnych, które może pobrać ze strony szkoły lub otrzymać w formie papierowej w sekretariacie szkoły.

WSZELKIE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ U TRENERA PROWADZĄCEGO SZKOLENIE SPORTOWE DZIECI ORAZ REKRUTACJĘ DO KLASY SPORTOWEJ – PANI DOROTY HOJKA pod numerem telefonu: 792-895-418

Nasza szkoła zaprasza dzieci z klas 3 chcące podjąć naukę w klasie sportowej o profilu kajakowym w roku szkolnym 2024/2025.

Szkoła rok temu rozpoczęła współpracę z klubem sportowym CWZS "Zawisza" Stowarzyszenie Kajakowe, co zwiększyło możliwości rozwojowe naszych uczniów w zakresie sportu oraz rozwój ich talentów sportowych.

Dziecko uczęszczające do klasy sportowej o profilu kajakowym realizuje dodatkowo 6 godzin zajęć treningowych z kajakarstwa prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów z klubu "Zawisza". Godziny treningowe są ujęte w planie lekcyjnym z podziałem na 3 x 2 godziny treningowe w tygodniu. Zajęcia treningowe z kajakarstwa w klasie 4 polegają na wszechstronnym rozwoju fizycznym dziecka oraz wyrównaniu poziomu sprawności fizycznej wśród uczniów po etapie wczesnoszkolnego nauczania. Zajęcia treningowe na wodzie w kajaku sportowym rozpoczynają się pod koniec 4 klasy, w maju. Każde dziecko realizuje zajęcia treningowe na wodzie obowiązkowo w kamizelce asekuracyjnej do 13 roku życia i tylko z asekuracją trenera na motorówce.

Zalety uczęszczania do klasy sportowej to przede wszystkim:

• Systematyczna kontrola zdrowia dziecka poprzez bezpłatne badania sportowe wykonywane 2 x w roku w przychodni sportowej.
  • Dofinansowania przez klub do obozów sportowych realizowanych w okresie wakacji letnich.
  • Zapewnienie bezpłatnych zajęć sportowych w czasie ferii zimowych i przerwy wakacyjnej.
  • Urozmaicone szkolenie sportowe poprzez realizowanie zajęć treningowych na basenie w Pałacu Młodzieży, zajęć sportowych w siłowni klubowej oraz CB 163 i w  salce fitness realizując zajęcia crossfitowe dla dzieci.
  • Udział w zawodach kajakowych na szczeblu miejskim, wojewódzkim i ogólnopolskim.
  • Wyrobienie prawidłowych nawyków zdrowego odżywiania i prowadzenia aktywnego trybu życia.
  • Wsparcie trenera w procesie wychowawczym i rozwoju psychofizycznym młodego zawodnika.