Styczeń w zerówce

13 stycznia 2020 r.                Bal Karnawałowy

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dzieci z naszego przedszkola również miały okazję wspólnie zintegrować się na balu. Dla zerówkowiczów to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spidermana i wiele innych postaci.

Zerówkowicze świetnie bawili się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brali udział w najróżniejszych konkursach.

Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

23 stycznia 2020 r.              Apel – „Bezpieczne ferie”

Dla wszystkich uczniów ferie zimowe to czas odpoczynku i zabaw z kolegami. Zawsze jednak powinniśmy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych.

Dlatego dnia 23.01.2020 r. klasa 0 i 2b zorganizowała apel dotyczący bezpiecznego zachowania podczas ferii zimowych. Uczniowie obejrzeli przedstawienie nt.: „Bezpieczne ferie” na podstawie którego mogli zobaczyć skutki niewłaściwego ubierania się zimą, jazdy na sankach w pobliżu jezdni, ślizgania się po zamarzniętych zbiornikach wodnych, zabaw śnieżkami, braku znaków odblaskowych, doczepiania sanek do pojazdów mechanicznych i przechodzenia pod zamarzniętymi soplami lodu. Przypomnieli również numery telefonów alarmowych. Wielu uczniów chętnie zabierało głos opowiadając o swoich doświadczeniach.

Po obejrzeniu przedstawienia głos zabrał zaproszony gość z Komisariatu Policji z Bydgoszczy. Usłyszeliśmy przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych. Pani z Policji przypomniała o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni, zbliżania się do nieznajomych osób. Na koniec naszego spotkania życzyła wszystkim dzieciom zdrowych i bezpiecznych ferii zimowych.