Szkolny Konkurs "Wiem prawie wszystko o Bydgoszczy" rozstrzygnięty!

30 kwietna 2024 roku uczniowie klas 6 wzięli udział w szkolnym konkursie "Wiem prawie wszystko o Bydgoszczy".

Celem konkursu było zainteresowanie szóstoklasistów wydarzeniami, które miały miejsce w Bydgoszczy od nadania praw miejskich do dziś. Uczniowie w trzyosobowych drużynach odpowiadali na pytania o zróżnicowanym stopniu trudności. Każde pytanie związane było z naszym miastem, naszą Małą Ojczyzną. Zespoły musiały wykazać się bardzo dobrą znajomością wydarzeń historycznych, zabytków, miejsc, postaci związanych z miastem Bydgoszcz. Po zaciętej rywalizacji do samego końca I miejsce zajęła drużyna klasy 6c w składzie: Sebastian Gliniewicz-Pardua, Kamil Kosowski, Mateusz Kuliberda.  II miejsce przypadło reprezentacji klasy 6b. Team tej klasy tworzyli: Kacper Bartoszyński, Kacper Bukowski i Marcel Wąsikowski. Ostanie miejsce na podium zajęła drużyna dziewcząt z klasy 6a: Judyta Guza, Vanessa Dylik, Marta Pałys.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Dyplomy i upominki uczniowie otrzymają podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Organizatorzy konkursu: Agnieszka Hornung, Monika Ceberek, Joanna Olejniczak