Tydzień Mózgu

W dniach od 11 do 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Tydzień Mózgu, który okazał się być niezwykle pouczający. Uczniowie wyruszyli w fascynującą podróż po tajemnicach tego niezwykłego organu. Obchody tego wydarzenia zostały zaznaczone projektami stworzonymi przez naszych uczniów. Plakaty o tematyce mózgu zdobiły korytarz szkolny, przyciągając uwagę przechodzących i zachęcając do refleksji nad tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie psychiczne.

W klasach odbywały się różnorodne zajęcia, których celem było rozwijanie sprawności umysłowej i zainteresowanie nauką. Uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów na sprawność umysłową, co nie tylko rozwijało ich logiczne myślenie, ale także dostarczało mnóstwo zabawy i radości z pokonywania kolejnych wyzwań.

Sudoku stało się prawdziwym hitem tygodnia! Na przerwach uczniowie rywalizowali w rozwiązywaniu tych logicznych łamigłówek, które nie tylko wymagały precyzji i spostrzegawczości, ale także sprzyjały koncentracji i rozwijaniu umiejętności rozwiązywania problemów.

Nie zapomnieliśmy również o relaksie i odpoczynku dla naszych młodych mózgów. Podczas specjalnie przygotowanych zajęć, nauczyciele prowadzili ćwiczenia relaksacyjne, które pomagały uczniom zregenerować siły i skupić się na dalszej nauce. Ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne okazały się niezwykle skuteczne w redukcji stresu i poprawie koncentracji.

Ale to jeszcze nie koniec! Podczas zajęć uczniowie zgłębiali tajniki mózgu, poznając ciekawostki i fakty na jego temat. Dowiedzieliśmy się, jak działa pamięć, jak mózg przetwarza informacje, oraz jak dbać o jego zdrowie i kondycję.

Szczególną atrakcją dla starszych uczniów była możliwość wzięcia udziału w teście wiedzy o mózgu. Dla klas siódmych przygotowano specjalny quiz, który sprawdzał ich wiedzę na temat budowy, funkcji oraz zdrowia mózgu. Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, co dostarczyło im nie tylko satysfakcji, ale także motywacji do dalszego zgłębiania tajemnic tego fascynującego organu.

Międzynarodowy Dzień Mózgu w naszej szkole podstawowej był nie tylko czasem nauki i poznawania, ale także okazją do wspólnej zabawy, rozwijania umiejętności oraz budowania więzi między uczniami i nauczycielami. Wszyscy razem przekroczyliśmy kolejny krok na drodze do lepszego zrozumienia i troski o nasz najważniejszy narząd - mózg.