Warsztaty bożonarodzeniowe w Gąsawie

W grudniu uczniowie klasy 2a i 3a wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Gąsawy na warsztaty bożonarodzeniowe. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Na początku wysłuchały opowieści o zwyczajach związanych z Wigilią i Świętami Bożego Narodzenia, a następnie wykonały pierniki, które po upieczeniu ozdabiały i próbowały. Pod okiem nauczycieli, rodziców i prowadzącej warsztaty, dzieci zrobiły stroiki świąteczne, które zabrały do domu. Nie obyło się również bez wspólnego kolędowania. Spotkanie zakończyło się opłatkiem i wigilią.

Warsztaty były niezwykle radosnym przeżyciem i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia, towarzyszyły im dobry humor i radość z tworzenia ozdób. Ta wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.