Wiosenny czas w szkole i w domu – klasa 2b

czyli kilka wspomnień o tym co działo się u nas przez te kilka wiosennych miesięcy oraz jak dzielnie radzimy sobie z lekcjami online w domu.

Podczas pobytu w szkole mieliśmy okazję gościć na naszych zajęciach rozwijających dwóch gości, którzy przeczytali nam fragment lektury „Cukierku, ty łobuzie!”. Była to mama naszej koleżanki z klasy oraz pani z biblioteki. Kiedy skończyliśmy czytać całą książkę nasza pani zorganizowała dla nas konkurs głośnego czytania. Mogliśmy wybrać czy chcemy czytać fragment lektury, czy opowiadanie z podręcznika. Na koniec wszyscy otrzymali dyplom, ponieważ każdy się starał jak potrafił, a to nie było łatwe zadanie. Czytaliśmy też bardzo trudne łamigłówki z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Spotkaliśmy się z przedszkolakami i wykonaliśmy z nimi pracę plastyczną, czyli kotka w 3D. Obchodziliśmy również Dzień Kobiet. Nasi koledzy z klasy wręczyli dziewczynom i pani wychowawczyni piękne tulipany.

Teraz dzielnie i wytrwale uczymy się w domu. Rozmawiamy podczas spotkań online z naszą panią i wykonujemy wspólnie zadania. Bardzo tęsknimy za naszą klasą. Mamy nadzieję, że niedługo wrócimy do szkoły :)

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć, niektóre z nich są jeszcze z zimowych miesięcy, ale to nic! Miło jest powspominać :)