Wrzesień w zerówce

Wrzesień w zerówce rozpoczął się od integracji klas partnerskich. Nasza klasa integrowała się z klasą 6d. Podczas integracji  bawiliśmy się w różne zabawy na świeżym powietrzu w Parku Kochanowskiego. Odwiedziliśmy również plac zabaw, na którym zgodnie bawiliśmy się.

W piątek 27 września 2019 r. zerówkowicze wzięli udział w "Akademii Bezpieczeństwa". Wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci. Zapoznaliśmy się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze, uczyliśmy się właściwego zachowania w kontaktach ze zwierzętami, bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Poznaliśmy zasady podróżowania koleją, uzyskaliśmy wskazówki jak należy postępować, gdy zostaniemy zaczepieni przez nieznajomych oraz dowiedzieliśmy się jak prawidłowo zgłosić interwencje na numer 112. Jak zawsze największą atrakcją "Akademii Bezpieczeństwa" był pies policyjny oraz wóz strażacki. Nauka poprzez zabawę jest doskonałym sposobem na przyswajanie wiedzy, a spotkania realizowane w takiej formie, a przede wszystkim przy takiej współpracy pokazują młodym ludziom jak ważne jest ich bezpieczeństwo.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

W tym dniu dziewczynki wręczały chłopcom upominki, laurki, złożyły życzenia.

Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.