Wycieczka agroturystyczna klasy 2b

22 maja klasa 2b (z dwiema innymi klasami - 2c, 0) wybrała się na jednodniową wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego "Brzoza" koło Torunia. Podczas wycieczki dzieci mogły zrelaksować się na świeżym powietrzu na łonie przyrody, zobaczyły z bliska ekologiczne instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej. Skorzystały z bliskości podstawowych zwierząt hodowlanych takich jak: kozy, kury, kaczki i konie, które wychowały się w gospodarstwie i są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi - dzieci mogły karmić je sianem. Ponadto dzieci zjeżdżały z dmuchańca, skakały na trampolinie, jeździły na rowerach, skorzystały z hamaków, boiska do siatkówki i koszykówki, huśtawki, jeździły samochodami na pedały, gokartami, quadami elektrycznymi. Do dyspozycji miały zadaszone miejsce ze świeżym sianem do zabawy i karmienia zwierząt. Dzieci jadły kiełbaski z ogniska, a w sklepiku mogły kupić pamiątki. Zabawom i uśmiechom nie było końca.