Wycieczka do Tlenia

Wycieczka klas siódmych do Tlenia była niezwykłą przygodą pełną fascynujących miejsc i atrakcji. Uczniowie mieli okazję poznać historię i architekturę regionu, a także delektować się atrakcjami wodnymi i przyrodą.

Pierwszym punktem programu był wspaniały akwedukt Fojutowo, który zaskoczył młodych podróżników swoim imponującym wyglądem i funkcjonalnością. Uczniowie podziwiali starannie wykonane łuki i inżynieryjne osiągnięcie, jakim jest przepływ wody nad ich głowami. Kolejnym przystankiem był wieża widokowa w Fojutowie. Wznosząc się na jej szczyt, uczniowie mieli okazję podziwiać zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Rozciągała się przed nimi malownicza panorama, obejmująca lasy, jeziora i zielone pola, co z pewnością utkwiło w ich pamięci. Następnie przyszedł czas na relaks i zabawę w parku wodnym w Fojutowie. Uczniowie nie mogli się doczekać, aby zanurzyć się w basenach, zjeżdżalniach wodnych i innych atrakcjach.

Celem kolejnego dnia były rozległe tereny rezerwatu jeziora Piaseczno. Uczniowie mieli okazję poznać unikalną florę i faunę regionu. Spacerując po ścieżkach, obserwowali dzikie ptaki, rośliny i malownicze krajobrazy jezior. Następnie uczniowie wzięli udział w emocjonującej przygodzie kajakowej po rzece Wdzie. Kierując kajakami i pokonując prądy, doskonale się bawili, jednocześnie ucząc się współpracy i zespołowego działania pod czujnym okiem ratowników.

Niezapomnianym wydarzeniem był udział w grze terenowej, która sprawiła, że uczniowie musieli rozwiązywać zagadki, podejmować wyzwania i pracować razem, aby osiągnąć wspólny cel. Uczestnicy świetnie bawili się również podczas dyskoteki i ogniska.