Z gabinetu pedagoga...

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w Miejskim Programie Wspierania Ucznia Zdolnego "Zdolni znad Brdy" realizowanym w Pałacu Młodzieży.

• 26 listopada uczestniczyli w konferencji naukowej "Forum Olimpijczyków - laboratorim zdolności" poświęconej matematyce, fizyce i informatyce. W ramach konferencji odbyła się prezentacja dorobku naukowego uczniów oraz prelekcje wygłoszone przez pasjonatów, badaczy nauk ścisłych, którzy swymi wystąpieniami zachęcali do poszerzania wiedzy i dążenia do skucesu.
  • 9 grudnia brali udział w warsztatach wsparcia psychologicznego z cyklu "Poradnia Rozwoju Zdolności " pn. "Nie boję się krytyki".
  • 21 stycznia uczestniczyli w konferencji naukowej "Forum Olimpijczyków - laboratorium zdolności" pod hasłem "Bydgoszcz według poetów, literatów, historyków".
  • Na 19 lutego planowany jest udział w warsztatach wsparcia psychologicznego z cyklu "Poradnia Rozwoju Zdolności" pt. "Jak uczyć się efektywniej".

Ponadto w październiku nasi uczniowie brali udział:

• w kampanii społecznej z okazji Międzynarodoweg Dnia Białej Laski pod hasłem "Ja nie widzę Ciebie - Ty zobacz mnie"; zdobyliśmy Certyfikat Placówki Przyjaznej Osobom Niewidomym,
  • w spotkaniu edukacynym "Oblicza uzależnień" w Pałacu Młodzieży.

W listopadzie:

• uczniowie klas 6 i 7 uczestniczyli w warsztatach "Bezpiecznie w dorosłość - życie bez używek" realizowanych w naszej szkole,
  • specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 przeprowadzili w klasie 2c i 3a Trening twórczości,
  • Policja w ramach programu "Bezpieczna szkoła" przeprowadziła w klasach zajęcia profilaktyczne o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przemocy i agresji rówieśniczej.

W grudniu:

• szkoła wzięła udział w akcji "Bądź kumplem, nie dokuczaj",
  • dzięki współpracy z Bydgoskim Ośrodkiem Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA" uczniowie klas 1-3 otrzymali zaproszenie na spektakl "Mądrość krówki Łaskotki" dotyczący profilaktyki zachowań ryzykownych, a klasy 7a, 8a, 8b i 8c w ramach promocji treści profilaktycznych uczestniczyły w seanse filmowym "Kiedy się pojawiłaś" w kinie Helios.

20 stycznia zaprosiliśmy rodziów uczniów klas 1-3 na spotkanie "Dziecko w wirtualnym świecie" dotyczące bezpiecznego czasu, jaki może spędzać dziecko z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz niepokojących symptomów występujących u dzieci nadużywających urządzeń mobilnych.