Z życia klasy 2c

W październiku mogliśmy złożyć życzenia nauczycielom z okazji ich święta. Ponadto graliśmy w strategiczne gry matematyczne. Do szkoły przyjechał EKOBUS, w którym były zajęcia przyrodnicze z wykorzystaniem sprzętów. Oberwaliśmy nogi pająka pod mikroskopem. Produkowaliśmy prąd za pomocą roweru. Segregowaliśmy śmieci oraz oglądaliśmy film o spalarni śmieci. A na koniec tej wizyty bociek zrobił z nami zdjęcie. Pojechaliśmy do CEE w Myślęcinku na zajęcia dydaktyczne "W jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy?”. Oglądaliśmy tam film, obserwowaliśmy grzyby, liście, mech z wykorzystaniem lupy. Były również zabawy ruchowe "Klucze ptaków", "Drapieżnik - Ofiara". Pod koniec października Pani Ala zorganizowała dla nas Biwak w szkole. Wspólnie z rodzicami graliśmy w kalambury, rozwiązywaliśmy różne trudne zadania. Wykonaliśmy drzewo z materiałów recyklingowych, spożywaliśmy posiłki, nocowaliśmy w szkole, mieliśmy kino nocne, bitwę na poduszki, poranna gimnastykę i zabawy sportowe. A rano otrzymaliśmy świadectwo ukończenia Szkoły dla odważnych.