Z życia klasy 3b

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego udało nam się odwiedzi wiele miejsc. Byliśmy w zabytkowej barce Lemara, cumującej przy nabrzeżu Brdy koło spichlerzy. Barka powstała w 1937 roku w Stoczni i Warsztatach Mechanicznych Lloyda Bydgoskiego. Wysłuchaliśmy krótkiej historii barki i jej właściciela, zobaczyliśmy piękne, miniaturowe wręcz, kajuty w których znajdowała się kuchnia, salon, sypialnia. Barka Lemara pozostaje wyjątkowym symbolem Bydgoszczy. Odwiedziliśmy również kolejny już raz Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną uczestnicząc w zajęciach programowania z Ozobotem. Celem zajęć było podnoszenie kompetencji informatycznych uczniów, rozwijanie umiejętności rozumienia, analizowania i rozwiązywania problemów oraz nauczanie programowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem urządzeń cyfrowych. Zajęcia bardzo ciekawe i niewyczerpujące całego tematu, dlatego już nie możemy się doczekać aż przyjdziemy na kolejne. Odwiedzili również  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Każde spośród pięciu pięter gmachu obfitowało w sporą ilość wyzwań dla nas. Na początek swoim rozmiarem oraz zasadą działania zachwyciło wahadło Foucaulta. Przechodząc kolejne interaktywne wystawy poznaliśmy prawa fizyki, zjawiska przyrodnicze, zamienialiśmy się w małych konstruktorów i odkrywców świata nauki, niczym lekarze zaglądaliśmy do wnętrza ludzkiego organizmu. Zachwytowi i zaskoczeniom nie było końca, czego wyrazem jest fotorelacja.