Bydgoskie półkolonie2023

Zasady naboru do Programu "Bydgoskie półkolonie 2023":

1. Wypoczynek dzieci i młodzieży w ramach projektu "Bydgoskie półkolonie 2023" jest prowadzony zgodnie z art. 92a i nast. ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2022 r. poz.2230), rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży (Dz. U. z 2016 poz. 452 z późn. zm.).
  2. Organizatorami wypoczynku w ramach projektu "Bydgoskie półkolonie 2023" są: Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA", Wydział Edukacji i Sportu UMB, Pałac Młodzieży, MDK nr 1, MDK nr 2, MDK nr 4, MDK nr 5 i ZSiP nr 1.
  3. Półkolonie realizowane są w placówkach oświatowych w okresie wakacji letnich w ramach tygodniowych turnusów trwających od poniedziałku do piątku w miejscach i terminach określonych w załączniku nr 1 "Informacja o miejscach i terminach półkolonii".
  4. Opieka w ramach półkolonii zapewniona jest w godzinach 7.30 – 15.30. Uczestnik w czasie pobytu otrzymuje drugie śniadanie i obiad.
  5. Półkolonie organizowane są dla uczniów bydgoskich szkół podstawowych do 13 roku życia. W ramach "Bydgoskich półkolonii 2023" uczestnik może skorzystać maksymalnie z dwóch turnusów. Warunkiem uczestnictwa jest legitymacja szkolna wystawiona przez bydgoską szkołę podstawową. Uwaga: ZS 30 Specjalnych organizuje półkolonie dla uczniów ZS 30. Nabór prowadzony jest bezpośrednio w szkole, nie obowiązuje rejestracja elektroniczna.
  6. Półkolonie finansowane są z budżetu Miasta Bydgoszczy. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do pokrycia kosztów wyżywienia w wysokości 150 zł za tygodniowy turnus oraz wyposażenia dziecka w Bydgoską Kartę Miejską uprawniającą do bezpłatnego przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Uczniowie, którym przyznano stypendium szkolne, uchwałą RMB z 1 marca 2018 r., mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. W tym celu rodzice/opiekunowie prawni muszą zakodować bilet uprawniający do bezpłatnych przejazdów na spersonalizowanej Bydgoskiej Karcie Miejskiej oraz zgłosić się w Punkcie Obsługi Klienta ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174a w godzinach 7.00-17.00 z ważną legitymacją szkolną, oryginałem decyzji o przyznaniu stypendium szkolnego i dokumentem tożsamości. Wniosek o Bydgoską Kartę Miejską można również złożyć online za pośrednictwem strony: www.bydgoskakartamiejska.com.pl. dołączając zdjęcie w formacie JPEG o wymiarach min. 2,5 cm x 3 cm i rozdzielczości 300dpi. Z opłaty za posiłki zwolnieni są rodzice/opiekunowie prawni dziecka, po przedłożeniu stosownego dokumentu (zaświadczenie, umowa, decyzja) upoważniającego dziecko do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którym decyzją Prezydenta Miasta Bydgoszczy przyznano stypendium szkolne.
  7. Warunkiem zgłoszenia dziecka na półkolonie jest rejestracja elektroniczna. Dostęp do strony naborowej: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszczpolkolonie/News. W zakładce Oferta znajduje się lista jednostek, w których będą odbywać się półkolonie, wraz z terminami. Zgłoszenia elektronicznego należy dokonać w terminie: od 29 maja 2023 r. godz. 10.00 do 4 czerwca 2023 r. godz. 23.59. W przypadku większej liczby chętnych niż miejsc decydowała będzie kolejność zgłoszeń. Grupa zostanie utworzona w przypadku dokonania pełnego naboru do grupy.
  8. O wstępnym zakwalifikowaniu na półkolonie rodzice/opiekunowie prawni zostaną powiadomieni drogą elektroniczną na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym w dniu 6 czerwca 2023 r.
  9. Rodzic/opiekun prawny zakwalifikowanego uczestnika zobowiązany jest do wydrukowania i dostarczenia wypełnionej karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku wraz z załącznikami, które są do pobrania w systemie naborowym w zakładce „pliki do pobrania”. Opłaty za posiłki w wysokości 150 zł za tygodniowy turnus należy przelać na podane w wiadomości e-mail konto bankowe i wydrukować potwierdzenia wpłaty. Przelew bankowy musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, miejsce i termin półkolonii. Dostarczenia ww. dokumentów należy dokonać do dnia 14 czerwca 2023 r. do placówki, w której dziecko będzie uczęszczać na półkolonie.
  10. Listy przyjętych zostaną wywieszone w placówkach, do których zostały zgłoszone dzieci, po weryfikacji dostarczonych dokumentów i opłat, tj. w dniu: 19 czerwca 2023 r. o godz. 15.00. Informację o przyjęciu rodzic/opiekun prawny otrzyma również drogą elektroniczną na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail.
  11. Administratorem danych osobowych dla projektu "Bydgoskie półkolonie 2023" są odpowiednio: Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki ,,BORPA’’ (dotyczy półkolonii w szkołach) , Pałac Młodzieży, MDK nr 1, MDK nr 2, MDK nr 4, MDK nr 5, ZSiP nr 1.

Oferta: KLIK

Dostęp do strony naborowej: KLIK