Konkurs Grantowy "WYBIERAJ DOBRZE! - UZALEŻNIENIA ODBIERAJĄ MARZENIA"

MIŁO NAM ZAPROSIĆ UCZNIÓW SZKÓŁ BYDGOSKICH DO UDZIAŁU W KONKURSIE, ZORGANIZOWANYM W RAMACH GRANTU PROFILAKTYCZNEGO POD NAZWĄ "WYBIERAJ DOBRZE! - UZALEŻNIENIA ODBIERAJĄ MARZENIA".

REGULAMIN KONKURSU GRANTOWEGO

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ulotki / broszury informującej o konsekwencjach stosowania środków psychoaktywnych oraz przedstawienie alternatywnych propozycji dla zachowań ryzykownych. Myślą przewodnią ulotki będzie: "Wybieram wolność! - Nie dam się zniewolić przez alkohol, nikotynę, dopalacze i narkotyki".

Cele konkursu:

1. Pobudzenie dzieci do twórczego myślenia.

2. Poszerzenie wiedzy na temat zagrożeń jaki niosą ze sobą środki psychoaktywne,

3. Promowanie bezpiecznych sposobów spędzania, wolnego czasu.

4. Stworzenie przystępnej dla młodzieży ulotki na temat środków psychoaktywnych.

Uczestnicy:

Uczniowie klas 6-8 szkół podstawowych.

Warunki konkursu:

1. Uczestnicy konkursu wykonują ulotkę / broszurę lub instrukcję w formacie A5 przedstawiającą propozycje na spędzanie wolnego czasu w sposób bezpieczny.

2. Ulotka / broszura musi zawierać informację o uzależnieniach (może być ogólna lub dotycząca wybranej substancji psychoaktywnej) oraz propozycję działań, alternatywnych do ryzykownych (nasz pomysł, recepta na życie wolne od nałogów).

3. Prace należy przesłać do Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy w terminie do 20.11.2023 r.

4. Zgłoszone prace nie podlegają zwrotowi, przechodzą na własność szkoły. Najciekawsze propozycje zostaną wykorzystane do stworzenia informacji dla młodzieży o zagrożeniach oraz propozycjach alternatywnych do środków psychoaktywnych. Zostaną one wykorzystane do działań profilaktycznych szkoły min. zostaną zaprezentowane na stronie SP58.

5. Konkurs jest częścią działań przewidzianych w ramach realizacji Grantu profilaktycznego "Wybieraj dobrze! - uzależnienia odbierają marzenia".

6. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 23.11.2023 r., nagrodzone projekty zostaną zaprezentowany na debacie "Dobrze się czuję, bo myślę pozytywnie". Nazwiska laureatów konkursu (miejsca 1, 2, 3) zostaną opublikowane na stronie Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy w zakładce konkursy. Na zwycięzców czekają nagrody ????

Ocena i nagrody:

1. Oceny prac konkursowych dokona komisja konkursowa w skład której wejdą specjaliści szkolni.

2. Komisja oceni pomysłowość, merytoryczność zawartych informacji oraz walory artystyczne broszury / ulotki.

3. Nagrody zostaną przyznane za I, II i III miejsce.

4. Odbiór nagród nastąpi w ustalonym terminie (informacja zostanie przesłana na pocztę sekretariatu szkoły oraz osoby zgłaszającej pracę).

Kontakt: sp58@edu.bydgoszcz.pl tel. 697-912-344

Pliki do pobrania: