Międzyszkolny Konkurs "Mój pierwszy zielnik"

W ramach realizacji Bydgoskiego Grantu Ekologicznego 2024 zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem

,,Mój pierwszy zielnik”,którego celem jest zachęcenie uczniów do odkrywania przyrody w swoim otoczeniu miejskim.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych klas 1-5.

Cele konkursu:

• Zachęcenie uczniów do odkrywania przyrody w swoim otoczeniu miejskim.
  • Zwiększenie świadomości ekologicznej i troski o środowisko naturalne.
  • Promowanie aktywnego uczestnictwa uczniów w badaniach terenowych i działaniach ekologicznych.

Warunki konkursu

• Przygotowanie zielnika zawierającego od 10 do 15 gatunków roślin występujących w naszym mieście.
  • Każda zebrana roślina powinna być dobrze zasuszona, a w przypadku roślin zielnych powinien zostać zachowany system korzeniowy, jeżeli jest to możliwe.
  • Wszystkie rośliny powinny być opisane nazwą polską, nazwą łacińską, miejscem i datą zbioru.
  • Format zielnika – A4
  • Kartkę z zielnika należy zabezpieczyć np. poprzez włożenie jej w koszulkę biurową.
  • Każda praca powinna zawierać informację z imieniem i nazwiskiem, klasą, nazwą szkoły.
  • Dołączenie oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego (załącznik nr 1) oraz dostarczenie pracy konkursowej w podanym terminie.
  • Zapoznanie z klauzulą RODO (załącznik nr 2)
  • Samodzielne wykonanie pracy.
  • Autor ma wyłączne i nieograniczone prawa autorskie do nadesłanej pracy konkursowej (w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).
  • Nadesłana praca konkursowa nie będzie naruszała praw autorskich oraz jakichkolwiek innych praw osób trzecich.
  • Praca przechodzą na własność organizatora i nie podlegają zwrotowi.
  • Udział w konkursie jest jednoznaczny z udzieleniem prawa do nieodpłatnego wykorzystywania zgłaszanej pracy w całości lub we fragmentach przez organizatora konkursu.

Ocenianie prac konkursowych i nagrody:

• Oceniane będą kolejno: zgodność pracy z tematem, sposób wykonania zielnika, estetyka.
  • Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 10 czerwca 2024 na stronie internetowej organizatora konkursu.
  • Szkoła zostanie poinformowana o wygranych drogą mailową.
  • Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami rzeczowymi o zróżnicowanej wartości.
  • Od decyzji jury nie przysługują odwołania.

Prace konkursowe wraz z załącznikami należy dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły  do 30 maja 2024 r.

Adres szkoły:
SP 58 im. Ireny Sendlerowej w Bydgoszczy
ul. Gdańska 53a

Regulamin, zgody w załączniku.

Zapraszamy do udziału!

Pliki do pobrania: