Międzyszkolny konkurs wiedzy o Bydgoszczy

Bydgoszcz to miasto w którym mieszkamy, uczymy się, pracujemy. Codziennie mijamy te same domy, sklepy, ulice. Kiedy mamy wolne odwiedzamy miejsca w których możemy miło spędzić czas. Można powiedzieć, że znamy to miasto na pamięć. Ale czy tak jest rzeczywiście? Mogli się o tym przekonać uczniowie klas I-III biorąc udział w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Bydgoszczy zorganizowanym na terenie naszej szkoły.

W środowe przedpołudnie 26.04.2023 r. zaprosiliśmy do naszej świetlicy przedstawicieli z zaprzyjaźnionych szkół SP 2 i SP 37, aby zmierzyć się w turnieju wiedzy o naszym mieście. Naszą szkołę reprezentowali: Tymek z 1a, Łukasz z 2a, Tosia z 3b.

Na początku spotkania każda drużyna zaprezentowała scenkę związaną z legendą  bydgoską. Dzieci przedstawiły legendę o Byd i Gost oraz o powstaniu osiedla Bocianowo. Następnie odpowiadali na pytania o Bydgoszczy. Nie zabrakło zadania plastycznego. Dzieci musiały narysować z pamięci logo miasta. Ostatnie zadanie to ułożenie puzzli przedstawiających najciekawsze miejsca w mieście. Wszyscy bardzo się starali i dzielnie walczyli o każdy punkt. Ostatecznie zwycięzcą konkursu została reprezentacja z SP 2, II miejsce zajęła nasza szkoła, III miejsce przypadło dzieciom z SP37. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Serdecznie gratulujemy.