Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już od 18 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych.

Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki:

1. Wykonano gazetkę informującą o święcie.
  2. Przygotowano wystawę zdjęć pt.: „Niezwykłe biblioteki”.
  3. W widocznym miejscu w bibliotece wywieszono brystol z napisem „Zaproponuj koledze/koleżance ciekawą książkę”. Każdy, kto tylko miał ochotę, mógł wpisywać ulubiony tytuł książki.
  4. Uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”. Głównym celem było rozwijanie aktywności twórczej oraz wyobraźni plastycznej u dzieci, kształtowanie nawyku szanowania książek poprzez używanie zakładek, a także integrowanie uczniów szkoły.
  5. Uczniowie mieli możliwość wypożyczenia KSIĄŻKI-NIESPODZIANKI - książki zapakowane w szary papier rozchodziły się jak świeże bułeczki. Lubimy niespodzianki!