Projekt czytelniczy "Starsi-młodszym czytają ulubione bajki z dzieciństwa"

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas starszych, głównie siódmych i ósmych uczestniczyli w projekcie czytelniczym realizowanym w świetlicy szkolnej polegającym na głośnym czytaniu swoich ulubionych bajeczek z dzieciństwa. Przez cały tydzień chętni uczniowie przychodzili do świetlicy ze swoją ulubioną książką. Dzieci wygodnie układały się na wykładzinie i słuchały treści czytanych bajek. Potem wspólnie omawialiśmy postępowanie bohaterów bajek oraz wyszukiwaliśmy morału. Dzieci bardzo chętnie zasiadały do wspólnego czytania i z zainteresowaniem słuchały starszych kolegów i koleżanek. Młodsi uczniowie mieli też możliwość wysłuchania bajki w języku ukraińskim, którą przeczytała Anastasiia z klasy 7b. Była dedykowana głównie dzieciom z Ukrainy, mimo to pozostałe dzieci wykazywały duże zainteresowanie czytaną bajką.

Realizacja projektu pozwoliła na poznanie przez dzieci różnych pozycji książek, rozwinęła ich aktywność i ciekawość związaną ze światem bajek, wpłynęła na rozwój i poszerzenie   wiedzy o świecie oraz wspomogła rozwój emocjonalny i moralny.

Bardzo dziękujemy uczniom klasy 6a, 7a, 7b, 8a, 8b, 8c i 8d za zaangażowanie w realizację projektu.