XI MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI „Bydgoska Liga Poetycka” - Poezja Wisławy Szymborskiej

Zachęcamy do udziału w XI MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM „Bydgoska Liga Poetycka” - Poezja Wisławy Szymborskiej w kategorii klas 1-3.

Konkurs odbędzie się 25 października 2023 r., godz. 10:00.

Organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy. Eliminacje szkolne odbędą się 18 października o godz. 11.45, czyli na 5. godzinie lekcyjnej. Każda klasa wyznacza 3 osoby biorące udział w eliminacjach. Laureaci szkolnego etapu wezmą udział w etapie miejskim konkursu w MDK4, ponieważ maksymalna ilość uczestników reprezentujących jedną szkołę/placówkę to 3 osoby.

Cele konkursu:

• upowszechnianie czytelnictwa wśród młodzieży;
  • propagowanie polskiej literatury oraz piękno naszego języka;
  • wyszukiwanie osobowości artystycznych, pobudzanie do inspiracji twórczych.

Zadaniem uczestnika jest indywidualna recytacja dowolnie wybranego utworu poetyckiego autorstwa Wisławy Szymborskiej nie przekraczającego czasu 10 minut. Warunkiem udziału jest dostarczenie wypełnionej karty uczestnika (dostępna u wychowawcy).

Prezentacje konkursowe oceni jury powołane przez Organizatora. Jurorzy będą oceniać:

• dobór repertuaru;
  • poprawność wymowy, płynność, dykcję jako techniki recytacji;
  • środki wyrazu artystycznego;
  • opanowanie pamięciowe tekstu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi tego samego dnia po zakończeniu przesłuchań oraz obradach komisji konkursowej. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i pamiątkowe medale. Wyniki konkursu zostaną również opublikowane na stronie internetowej MDK4 www.mdk04.edu.bydgoszcz.pl oraz na profilu facebookowym MDK4.

Regulamin oraz kartę uczestnika odnajdą Państwo także na stronie internetowej: https://mdk04.edu.bydgoszcz.pl/xi-miejski-konkurs-recytatorski-bydgoska-liga-poetycka-w1,10,72126.html

Pliki do pobrania: